Spoločne sme silnejší

Spoločnosti CWS-boco a Initial vytvoria spoločný podnik / Joint Venture

V Duisburgu, 30. júna 2017. Od dnešného dňa spoločnosti CWS-boco a Initial patria oficiálne k sebe. Obe spoločnosti sú poprednými medzinárodnými poskytovateľmi služieb v oblasti pracovných odevov, hygieny a čistých priestorov. Cieľom spoločného podniku/Joint Venture je stať sa vedúcou spoločnosťou na európskom trhu.

Európska komisia dnes dala svoj súhlas k zlúčeniu spoločností CWS-boco a Initial na európskych trhoch. Týmto zlúčením sa vytvorí spoločnosť, ktorá je aktívna v 16 európskych krajinách so zhruba 10.800 zamestnancami a obratom vo výške ca. 1,1 miliardy EUR. CWS-boco vkladá do spoločného podniku všetky svoje pobočky v 16 krajinách a Initial pobočky v 10 krajinách strednej Európy. Spoločný podnik zahŕňa pobočky v týchto krajinách: Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Chorvátsko, Holandsko, Írsko, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švajčiarsko a Švédsko. Až do odvolania budú spoločnosti CWS-boco a Initial pokračovať vo svojich aktivitách aj naďalej v rámci svojej organizácie.

 

Nový CEO

Obe spoločnosti budú pod záštitou skupiny CWS-boco Group pod vedením CEO Thomasa Schmidta. Ten prevezme pozíciu Maxa Teichnera, ktorý v apríli oznámil svoje rozhodnutie odísť zo spoločnosti po vzniku spoločného podniku. Thomas Schmidt je členom predstavenstva spoločnosti Haniel, ktorá je jedným zo spoločníkov spoločného podniku. V budúcnosti bude zároveň na čele spoločného podniku.

 

Leader v inováciách a výhody pre zákazníkov

Hlavné ciele spoločného podniku sú byť bližšie k zákazníkovi, lepšie reagovať na rôzne potreby zákazníka a urýchliť inovácie. Na základe tohto zlúčenia bude mať spoločný podnik/Joint Venture v budúcnosti ešte hustejšiu servisnú sieť práčovní a servisných vodičov, vďaka čomu môže zákazníkov obslúžiť rýchlejšie a pružnejšie. "Teší nás, že teraz môžeme začať s vytvorením spoločného podniku/Joint Venture. Je isté, že naši zákazníci budú ťažiť zo spojených odborných znalostí a skúseností oboch spoločností", hovorí Thomas Schmidt, CEO skupiny CWS-boco Group.

Vďaka tomuto spojeniu bude spoločný podnik schopný posilniť v budúcnosti svoj potenciál v oblasti inovácií. Napríklad, bezdrôtové technológie, ktoré sú už dnes súčasťou dávkovačov v oblasti hygieny , budú ďalej spoločne vyvíjané. Tento systém informuje upratovací personál o úrovni naplnenia a o spotrebe jednotlivých dávkovačov, a tým zvyšuje efektivitu pracovných procesov. Spoločnosť takisto využíva moderné UHF technológie vo svojich práčovniach, čo vedie k transparentnejším procesom a následne k vyššej kvalite poskytovaných služieb zákazníkom.

Vznik spoločného podniku/Joint Venture bol oznámený v decembri 2016 spoločníkmi CWS-boco Haniel a Rentokil Initial. Po schválení zo strany európskych kartelových úradov má Haniel v spoločnom podniku/ Joint Venture podiel vo výške 82 percent akcií a Rentokil Initial 18 percent. Sídlo spoločnosti bude v Duisburgu (D).

header_image.jpg